Romada Azərbaycan musiqisindən ibarət konsert olub
İtaliyanın paytaxtı Roma şəhərindəki Kapitolini Muzeylərinin Protomoteka zalında Azərbaycan musiqisinin şah əsərlərindən ibarət konsert proqramı keçirilib.
Azərbaycanın İtaliyadakı səfiri Rəşad Aslanov “Bakıdan Romaya: müxtəliflikdə musiqi birliyi” adlı konsert proqramının səfirliyin dəstəyi, Roma Şəhər Bələdiyyəsinin təşkilatçılığı ilə 18 May - Beynəlxalq Muzeylər Günü münasibətilə keçirildiyini deyib. Diplomat konsert proqramının paytaxt sakinlərinin və turistlərin zövqünü oxşayacağına əminliyini bildirib.
Konsert proqramında Əməkdar artist, tarzən Sahib Paşazadə və fortepianoda Prezident təqaüdçüsü, beynəlxalq müsabiqələr laureatı Firuzə Bəylərova Azərbaycan və dünya bəstəkarlarının əsərlərini səsləndiriblər.

Azerbaijani music concert was held in Rome
A concert program consisting of Azerbaijani music masterpieces was held in the Protomoteka hall of the Capitoline Museums in Rome, the capital of Italy.
Ambassador of Azerbaijan to Italy, Rashad Aslanov, mentioned in his speech that the concert program "From Baku to Rome: musical unity in diversity" was held with the support of the embassy and the organization of Rome City Municipality on the occasion of May 18 - International Museum Day. The diplomat surely noted that the concert program will be enjoyed by residents and tourists of the capital.
In the concert program, Honored artist, tarist Sahib Pashazade and President's scholarship recipient, laureate of international competitions, pianist Firuze Baylarova, performed the masterpieces of Azerbaijani and world composers.