Azərbaycanın İtaliyadakı Səfirliyi tərəfindən Milan şəhərində səyyar konsulluq xidməti həyata keçirilib
16 mart 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının İtaliya Respublikasındakı Səfirliyi tərəfindən Milan şəhəri və ətraf bölgələrdə yaşayan vətəndaşlarımız üçün səyyar konsulluq xidməti həyata keçirilib.
Səyyar qəbul zamanı həmvətənlərimiz konsulluq qeydiyyatına alınıb, notariat əməliyyatlarla bağlı xidmətlər göstərilib, habelə vətəndaşlarımızı konsulluq sahəsi üzrə maraqlandıran suallar cavablandırılıb, onları narahat edən məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Səyyar Konsulluq Xidməti çərçivəsində, həmçinin fiziki cəhətdən məhdud imkanı olan və Milandan Romaya gələ bilməyən vətəndaşlara da yerində konsulluq xidmətləri göstərilib. Səfirliyin konsulluq məsələləri üzrə məsul əməkdaşı həmin vətəndaşları ziyarət edərək onlar tərəfindən müraciət olunmuş məsələlər ilə əlaqədar mümkün olan konsulluq əməliyyatlarını həyata keçirib.

The Embassy of Azerbaijan in Italy provided a mobile consular service in Milan
On March 16, 2024, the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of Italy provided a mobile consular service for our citizens living in the city of Milan and the surrounding regions.
During the mobile reception, our compatriots were registered at the consulate, services related to notary operations were provided, as well as the questions of our citizens in the consular field were answered, and opinions were exchanged on the issues that concern them.
As part of the Mobile Consular Service, on-site consular services were also provided to citizens with physical disabilities who could not travel from Milan to Rome. The employee responsible for consular issues of the Embassy visited those citizens and carried out possible consular operations related to the issues addressed by them.