Romada “24 Ore” biznes məktəbinin tələbələri ilə görüş keçirilib
2 mart 2024-cü il tarixində AR-in İtaliyadakı Səfirliyinin Mədəniyyət Mərkəzində İtaliyanın “24 Ore” biznes məktəbinin magistratura tələbələri ilə görüş keçirilib.
Görüş zamanı AR-in İtaliya Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad Aslanov tələbələrə ölkəmizin tarixi, regionda rolu, post-münaqişə dövrü və xarici siyasət prioritetləri, həmçinin həyata keçirilən aktual regional enerji və nəqliyyat layihələri barədə təqdimatla çıxış edib.
Eyni zamanda, Azərbaycan-İtaliya münasibətləri, İtaliya-Azərbaycan Universiteti, Azərbaycanın ev sahibliyi edəcəyi COP29 konfransına hazırlıq prosesi barədə də məlumat verilib.
Tələbələrə Azərbaycanda təhsil imkanları, o cümlədən ADA Universiteti tərəfindən xarici tələbələr üçün təklif olunan “Əlimərdan bəy Topçubaşov təqaüd Proqramı” haqqında geniş məlumat təqdim olunub.
Təqdimat sual-cavabla davam etdirilib, tələbələr ölkəmizin cari geosiyasi proseslərdəki mövqeyi, iştirak etdiyi enerji layihələri, habelə bərpa olunan enerji mənbələrinin istifadəsi, COP29 konfransı ilə bağlı onları maraqlandıran sualları ünvanlayıb.
Sonda isə “24 Ore” biznes məktəbinin tələbələri Azərbaycanın Mədəniyyət Mərkəzi ilə tanış olub və onlara Azərbaycanın tarixi, mədəniyyəti, mətbəxi haqqında kitablar təqdim edilib.
Qeyd edək ki, 1994-cü ildən fəaliyyət göstərən “24 Ore” biznes məktəbi gənc məzunlar, peşəkarlar və sahibkarlar üçün kurslar təqdim edən ilk İtalyan təlim məktəbidir.
Biznes məktəbin fəaliyyəti dinamik sahələrdə karyera imkanları axtaran gənc məzunların iş dünyasına daxil olmalarını sürətləndirməyə və karyeralarında dəyişiklik etmək, təkmilləşdirmək istəyən peşəkarlara təlim keçməyə yönəlib

Meeting with students of "24 Ore" business school was held in Rome
On March 12, 2024, a meeting was held with graduate students of the Italian "24 Ore" business school at the Cultural Center of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Italy.
During the meeting, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Italy Rashad Aslanov gave a presentation to the students about the history of our country, its role in the region, post-conflict period and foreign policy priorities, as well as current regional energy and transport projects.
At the same time, Azerbaijan-Italy relations, Italy-Azerbaijan University, preparation process for the COP29 conference to be hosted by Azerbaijan were also reported.
The students were presented with extensive information about educational opportunities in Azerbaijan, including the "Alimardan Bey Topchubashov Scholarship Program" offered by ADA University for foreign students.
The presentation was followed by a Q&A session, the students addressed the questions they were interested in regarding the position of our country in the current geopolitical processes, the energy projects in which it is involved, as well as the use of renewable energy resources, and the COP29.
In the end, the students of "24 Ore" business school got acquainted with the Cultural Center of Azerbaijan and were presented with books about the history, culture and cuisine of Azerbaijan.
It should be noted that "24 Ore" business school, operating since 1994, is the first Italian training school that offers courses for young graduates, professionals and entrepreneurs.
The activity of the business school is aimed at accelerating the entry into the business world of young graduates looking for career opportunities in dynamic fields and training professionals who want to change and improve their careers.