İtaliya Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab Sercio Mattarellaya
İtaliya Respublikasının Prezidenti vəzifəsinə yenidən seçilməyiniz münasibətilə Sizi səmimi-qəlbdən təbrik edir, ən xoş arzularımı yetirirəm.
Azərbaycan-İtaliya münasibətlərinin hazırkı səviyyəsi məmnunluq doğurur. Bu il diplomatik əlaqələrin qurulmasının 30 illiyini qeyd edəcək ölkələrimiz arasında dostluq münasibətləri, ikitərəfli və çoxtərəfli əsasda əməkdaşlığımız daim inkişaf edir.
Azərbaycanın əsas ticarət tərəfdaşı olan İtaliyanın şirkətləri ölkəmizin iqtisadi həyatında fəal iştirak edir, eyni zamanda işğaldan azad olunmuş ərazilərin bərpası və yenidən qurulması işlərinə yaxından cəlb olunublar.
İnanıram ki, Azərbaycan ilə İtaliya arasında qarşılıqlı etimad və dəstəyə əsaslanan strateji tərəfdaşlığın daha da möhkəmləndirilməsi, əməkdaşlığımızın bütün sahələrdə bundan sonra da uğurla davam etdirilməsi yolunda birgə səylər göstərəcəyik.
Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, dost İtaliya xalqının rifahı naminə məsul fəaliyyətinizdə müvəffəqiyyətlər diləyirəm.

I sincerely congratulate you on your re-election as President of the Italian Republic and wish you all the best.
The current level of Azerbaijan-Italy ties is gratifying. Friendly relations between our countries, which will celebrate the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations this year, and our cooperation on a bilateral and multilateral basis are constantly developing.
Companies of Italy, Azerbaijan's main trading partner, are actively participating in the economic life of our country, as well as closely involved in the restoration and reconstruction of the liberated territories.
I believe that we will make joint efforts to further strengthen the Azerbaijan-Italy strategic partnership based on mutual trust and support, and to successfully continue our cooperation in all areas.
I wish you the best of health, happiness, and success in your responsible activities for the prosperity of the friendly people of Italy.