Mətbuat şərhi 02 aprel 2025
Səfir Rəşad Aslanov San Marino Respublikasının yeni Kapitan Regentlərinin andiçmə mərasimində iştirak edib
01 aprel 2025-ci il tarixində səfir Rəşad Aslanov San Marino Respublikasının yeni Kapitan Regentlərinin andiçmə mərasimində iştirak edib. O, dövlətimizin Başçısı adından yeni Kapitan Regentlər Denise Bronzetti və Italo Riqini təbrik edib və onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Səfər çərçivəsində səfir R.Aslanov San Marino Respublikasının İqtisadi Planlaşdırma, A.A.S.S. ilə Əlaqələr, Ekoloji Keçid və Texnoloji İnnovasiyalar üzrə Dövlət katibi (naziri) Alessandro Bevitori, Xarici İşlər, Beynəlxalq İqtisadi Əməkdaşlıq və Telekommunikasiya Nazirliyinin İqtisadi məsələlər idarəsinin rəisi səfir Dario Galassi, Siyasi və diplomatik məsələlər idarəsinin rəis müavini İlaria Salicioni ilə də görüşüb.
Görüşlər zamanı San Marino ilə ikitərəfli əlaqələrin, xüsusilə ticarət, enerji, turizm, təhsil, parlamentlararası əlaqələr istiqamətləri üzrə əməkdaşlığın daha da inkişafı üçün münbit şəraitin mövcud olduğu vurğulanıb, qarşılıqlı maraq kəsb edən bir sıra digər məsələlər müzakirə olunub.

Ambassador Rashad Aslanov attended the inauguration ceremony of the new Captains Regent of the Republic of San Marino
On April 1, 2025, Ambassador Rashad Aslanov attended the inauguration ceremony of the new Captains Regent of the Republic of San Marino. On behalf of the Head of State, he congratulated the new Captains Regent, Denise Bronzetti and Italo Righi, and wished them success in their activities.
Within the framework of the visit, Ambassador R. Aslanov also met with Alessandro Bevitori, State Secretary (Minister) for Economic Planning, Relations with A.A.S.S., Ecological Transition and Technological Innovations of the Republic of San Marino, Ambassador Dario Galassi, Head of the Economic Affairs Department of the Ministry of Foreign Affairs, International Economic Cooperation and Telecommunications, and Ilaria Salicioni, Deputy Head of the Department for Political and Diplomatic Affairs.
During the meetings, it was emphasized that there is a favorable environment for further development of bilateral relations with San Marino, particularly in the areas of trade, energy, tourism, education, and inter-parliamentary cooperation. A number of other issues of mutual interest were also discussed.