Mətbuat şərhi 07 mart 2019
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov ölkəmizdə səfərdə olan ATƏT PA yanında İtaliya nümayəndə heyətinin sədri, İtaliya Deputatlar Palatasında Xarici Əlaqələr Komissiyasının sədr müavini Paolo Qrimoldini qəbul edib
Bakıda ilk dəfə səfərdə olduğunu qeyd edən Paolo Qrimoldi Azərbaycan haqqında təəssüratları ilə bölüşdü və səfər çərçivəsində keçirilən görüşlərdən məmnunluğunu ifadə etdi.
Görüşdə Azərbaycanla İtaliya arasında siyasi, iqtisadi, turizm və digər sahələrdə münasibətlərin hazırki vəziyyəti müzakirə edildi, xüsusilə enerji sahəsində əməkdaşlığın mövcud əlaqələrin inkişafına yeni təkan verəcəyi qeyd olundu. İkitərəfli əlaqələrin inkişafında Parlamentlərarası əməkdaşlığın əhəmiyyəti vurğulandı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Paolo Grimoldi, head of the Italian delegation to the OSCE Parliamentary Assembly, Deputy Head of the Foreign Affairs Committee at the Chamber of Deputies of the Italian Parliament
Noting that this is his first visit to Baku Paolo Grimoldi shared his impressions about Azerbaijan and expressed satisfaction with the meetings held within the visit
At the meeting, the sides discussed the current state of relations between Azerbaijan and Italy in political, economic, tourism and other spheres. In particular it was mentioned that, the energy cooperation will give a new impetus to the development of existing relations between the two countries. The importance of inter-parliamentary cooperation in the development of bilateral relations was emphasized.