İlham Əliyev Romada İtaliyanın “Eni S.p.A” şirkətinin baş icraçı direktoru ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev sentyabrın 5-də Romada İtaliyanın “Eni S.p.A” şirkətinin baş icraçı direktoru Klaudio Deskalzi ilə görüşüb.
Görüşdə SOCAR ilə “Eni S.p.A” şirkəti arasında imzalanacaq sənədlərin əhəmiyyətinə toxunuldu, neft-qaz, bərpaolunan enerji və iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində yeni texnologiyaların tətbiqi istiqamətində əməkdaşlığın genişləndirilməsi və şaxələndirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.
Qeyd olundu ki, sənədlərin imzalanmasından sonra “Eni S.p.A” şirkəti daha qısa müddət ərzində konkret nəticələrin əldə edilməsi üçün işçi plan və strategiya hazırlayacaq.

Ilham Aliyev met with CEO of Italy’s Eni S.p.A
On September 5, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Claudio Descalzi, the CEO of the Italian company Eni S.p.A, in Rome.
The meeting addressed the importance of documents to be signed between SOCAR and Eni S.p.A. They discussed expanding and diversifying cooperation in the application of new technologies in the oil and gas sector, renewable energy, and various fields of the economy.
They noted that following the signing of these documents, Eni S.p.A will develop a working plan and strategy to achieve tangible results within a shorter timeframe.