Mətbuat şərhi 27 sentyabr 2020
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidməti idarəsinin rəisi Leyla Abdullayevanın Ermənistan silahlı qüvvələrinin baş qərargah rəisinin açıqlamasına dair şərhi
İşğalçı Ermənistanın silahlı qüvvələrinin baş qərargah rəisi bu gün verdiyi açıqlamasında Azərbaycan xalqının ünvanına nifrət məzmunlu irqçi ifadələr işlədib. Bu bəyanat Ermənistanda işğalçılıq, etnik nifrət və Azərbaycanafobiyanın dövlət siyasəti olduğunun bariz göstəricisidir.
21-ci əsrdə digər xalqlar haqqında belə fikirlər səsləndirməsi Ermənistan rəsmilərinin nə qədər sivilizasiyadan uzaq olduğunu nümayiş etdirir.
Biz beynəlxalq ictimaiyyəti Ermənistan rəsmisinin bu irqçi və şovinist açıqlamasını pisləməyə çağırırıq.

Press release 27 September 2020
Commentary of Leyla Abdullayeva, Chief of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, on the statement of the Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia
The Chief of General Staff of the armed forces of aggressor state Armenia in his statement today addressed racist remarks against the Azerbaijani people based on hatred. This statement is a clear demonstration of the state policy of Armenia based on aggression, ethnic hatred and Azerbaijanophobia.
In the 21st century, such statements about other nations demonstrate how Armenian officials are far from civilization.
We call on the international community to condemn this racist and chauvinist statement of the Armenian official.