Mətbuat şərhi 30 sentyabr 2016
Azərbaycanın xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Azərbaycan-İtaliya parlamentlərarası dostluq qrupunun sədr müavini Mauro Marinonun rəhbərlik etdiyi senator və deputatlardan ibarət nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə İtaliya arasında əməkdaşlığın hazırkı inkişaf səviyyəsindən məmnunluq ifadə olunub.
Elmar Məmmədyarov 2019-cu ildə tamamlanması gözlənilən TAP layihəsinin ölkələrimiz arasında münasibətlərə töhfə verəcəyinə əminliyini ifadə edib. Ölkəmizin İtaliya ilə enerji sahəsində əməkdaşlığı daha da genişləndirməkdə maraqlı olduğunu diqqətə çatdırıb.
Bakı Humanitar Forumunda iştirak üçün dəvətə görə nümayəndə heyəti adından təşəkkürünü ifadə edən Mauro Marino Forumun fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib və müasir dünyanı narahat edən aktual məsələlərin müzakirəyə çıxarıldığını bildirib.

Press release 30 September 2016
Azerbaijan`s Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov met a delegation of Italian Parliament led by Mauro Marino, Deputy Chair of Azerbaijan-Italy Inter-parliamentary Friendship Group.
The sides expressed satisfaction with current level of development of the cooperation between Azerbaijan and Italy.
Minister Elmar Mammadyarov expressed his assurance that the TAP project expected to be completed in 2019 will contribute to the relations between the two countries and mentioned Azerbaijan’s interest in further enhancement of cooperation with Italy in energy field.
Expressing his gratitude for the invitation to the Baku Humanitarian Forum on behalf of delegation, Mauro Marino appreciated the activity of this forum and noted that the acute issues challenging the contemporary world were subject of discussion at the event.