Zəfər bayramı – milli qürur və milli ləyaqət bayramıdır
ICCROM-un Baş Assambleyasında Azərbaycan nümayəndə heyəti tərəfindən Ermənistan nümayəndəsinin təxribat dolu çıxışına tutarlı cavab verilib
Azərbaycanın İtaliyadakı səfirliyinin təşkilatçılığı ilə Roma şəhərində 28 May – Müstəqillik Günü və Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi münasibətilə tədbir keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev aprelin 3-də İtaliya Respublikasının xarici işlər və beynəlxalq əməkdaşlıq nazirinin müavini Edmondo Çiriellini qəbul edib
İtaliyanin Soverato şəhərində Şuşa ilə bağlı kitabın təqdimatı olub
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidməti idarəsinin “ATƏT-in ehtiyacların qiymətləndirilməsi missiyası” adlandırılan qrupun Ermənistana göndərilməsi məsələsi ilə bağlı şərhi
Azərbaycan Respublikasının Prezident cənab İlham Əliyev İtaliyanın Çernobbio şəhərində keçirilən beynəlxalq forumda iştirak edib