Mətbuat şərhi 27 iyun 2025
27 iyun 2025-ci il tarixində AR-in İtaliyadakı Səfirliyinin Mədəniyyət Mərkəzində İtaliyanın “24 Ore” biznes məktəbinin İxracın İdarə Edilməsi Beynəlxalq Marketinq üzrə Magistratura pilləsinin 17-ci buraxılış tələbələri ilə görüş keçirilib.
Görüş zamanı AR-in İtaliya Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad Aslanov tələbələrə ölkəmizin tarixi, regionda rolu, post-münaqişə dövrü və xarici siyasət prioritetləri, həmçinin həyata keçirilən aktual regional enerji və nəqliyyat layihələri barədə təqdimatla çıxış edib.
Təqdimat sual-cavabla davam etdirilib, tələbələr ölkəmizin cari geosiyasi proseslərdəki mövqeyi, iştirak etdiyi enerji, kommersiya, logistika layihələri, Avropa ilə Asiya arasında ən təhlükəsiz, ən qısa və maliyyə baxımından ən sərfəli əlaqə olan “Orta Dəhliz” layihəsi haqqında onları maraqlandıran sualları ünvanlayıb.
Qeyd edək ki, 1994-cü ildən fəaliyyət göstərən “24 Ore” biznes məktəbi gənc məzunlar, peşəkarlar və sahibkarlar üçün kurslar təqdim edən ilk İtalyan təlim məktəbidir.

Press release 27 June 2025
On June 27, 2025, a meeting was held with the 17th graduating students of the Master's Degree in Export Management and International Marketing of the Italian “24 Ore” business school at the Cultural Center of Azerbaijan in Italy.
During the meeting, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Italy, Rashad Aslanov, made a presentation to the students about the history of our country, its role in the region, the post-conflict period and foreign policy priorities, as well as current regional energy and transport projects being implemented.
The presentation was continued with a question-and-answer session, and the students asked questions of interest to them about our country's position in current geopolitical processes, the energy, commercial, and logistics projects in which it participates, and the “Middle Corridor” project, which is the safest, shortest, and most financially profitable connection between Europe and Asia.
It should be noted that the 24 Ore business school, which has been operating since 1994, is the first Italian training school to offer courses for young graduates, professionals, and entrepreneurs.