Maltada səyyar konsulluq xidməti həyata keçirilib
15 yanvar 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Malta Respublikasındakı Səfirliyi tərəfindən Maltanın paytaxtı Valletta şəhərində Azərbaycan Respublikasının Fəxri Konsulluğunun ofisində Maltada yaşayan vətəndaşlarımız üçün səyyar konsulluq xidməti həyata keçirilib.
Səyyar qəbul zamanı həmvətənlərimiz konsulluq qeydiyyatına alınıb, notariat əməliyyatlarla bağlı xidmətlər göstərilib, habelə vətəndaşlarımıza pasport dəyişmək imkanı yaradılıb.
Qəbul zamanı həmvətənlərimizi konsulluq sahəsi üzrə maraqlandıran suallar cavablandırılıb, onları narahat edən məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Mobile consular service was carried out in Malta
On January 15, 2026, the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of Malta carried out a mobile consular service for our citizens living in Malta at the office of the Honorary Consulate of the Republic of Azerbaijan in Valletta, the capital of Malta.
During the mobile reception, our compatriots were registered with the consulate, services related to notary operations were provided, and our citizens were provided with the opportunity to change their passports.
During the reception, questions of interest to our compatriots in the consular field were answered, and views were exchanged on issues of concern to them.