Mətbuat şərhi 01 mart 2026
Milan şəhəri və ətraf bölgələrdə yaşayan Azərbaycan vətəndaşları üçün səyyar konsulluq xidməti təşkil edilib
01 mart 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının İtaliya Respublikasındakı Səfirliyi tərəfindən Milan şəhəri və ətraf bölgələrdə yaşayan Azərbaycan vətəndaşları üçün səyyar konsulluq xidməti təşkil edilib.
Səyyar qəbul zamanı vətəndaşlarımıza konsulluq qeydiyyatı, notariat və VVAQ xidmətləri, həmçinin pasportların dəyişdirilməsi üçün sənədlərin qəbulu xidmətləri təqdim olunub.
Bu çərçivədə vətəndaşlarımızı maraqlandıran konsulluq məsələləri ilə bağlı suallar cavablandırılıb, onların üzləşdiyi çətinliklər və təkliflər dinlənilib. Səfirliyin əməkdaşları tərəfindən göstərilən xidmətlərin əlçatanlığının artırılması və diaspor üzvləri ilə əlaqələrin daha da möhkəmləndirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

Mobile consular service organized for Azerbaijani citizens living in Milan and surrounding regions
On March 1, 2026, the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Italian Republic organized a mobile consular service for Azerbaijani citizens living in Milan and surrounding regions.
During the mobile reception, our citizens were provided with consular registration, notary and VVAQ services, as well as document acceptance services for passport renewal.
Within this framework, questions regarding consular issues of interest to our citizens were answered, and the difficulties and suggestions they faced were listened to. An exchange of views was held on increasing the accessibility of the services provided by the embassy officials and further strengthening relations with members of the diaspora.