Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva FAO-nun rəsmiləri ilə görüşüb
Aprelin 26-da Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının (FAO) xoşməramlı səfiri Leyla Əliyeva BMT-nin Sivilizasiyalar Alyansının VII Qlobal Forumunda iştirak edən FAO-nun aparat rəhbəri vəzifəsini müvəqqəti icra edən Mario Lubetkin və təşkilatın tərəfdaşlıq və əlaqələndirmə ofisinin rəhbəri Mələk Çakmak ilə görüşüb.
Görüşdə paytaxtımızda təşkil olunan Forumun ideya və məqsədlərinin müasir dövrdə böyük əhəmiyyət daşıdığı qeyd edildi, tədbir çərçivəsində aprelin 25-də keçirilən Gənclər Forumunda da qaldırılan məsələlərin və səslənən fikirlərin önəmi vurğulandı. Leyla Əliyeva ətraf mühitin qorunması ilə bağlı fikirlərini bildirdi.
Söhbət zamanı, həmçinin dünyada aclıqla mübarizə, Xəzərdə nərə balığının artırılması və məktəblərdə düzgün qidalanma kimi məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Vice-president of Heydar Aliyev Foundation meets with FAO officials
Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, Goodwill Ambassador of UN Food and Agriculture Organization (FAO) Leyla Aliyeva has met with acting Chief of the Cabinet at FAO Mario Lubetkin and head of FAO’s new Partnership and Liaison Office in Azerbaijan Melek Cakmak.
The hailed the goals and ideas of the Global Forum of the UN Alliance of Civilizations, which is being held in Baku. They also stressed the importance of the issues discussed at the Youth Forum of the event.
They exchanged views over the fight against hunger, ways of increasing the sturgeon population in the Caspian Sea and ensuring proper nutrition in schools.