Mətbuat şərhi 28 yanvar 2026
28 yanvar 2026-cı il tarixində İtaliya Respublikasının Turin şəhərində Azərbaycan Respublikasının İtaliya Respublikasındakı Səfirliyi və İtaliya-Azərbaycan Ticarət Palatası tərəfindən Turin Sənaye Birliyi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində “Doing Business in Azerbaijan” başlıqlı tədbir təşkil edilmişdir. Tədbirə müxtəlif sektorları təmsil edən 40-dan çox şirkət qatılmışdır.
Müzakirələr Azərbaycandakı investisiya mühiti və İtaliya biznesi üçün əməkdaşlıq imkanlarına yönəlmiş, birbaşa işgüzar əlaqələrin və qarşılıqlı faydalı tərəfdaşlıqların vacibliyi vurğulanmışdır.

Investment climate in Azerbaijan has been discussed in Italy
On January 28, 2026, the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Italian Republic and the Italian-Azerbaijani Chamber of Commerce, in cooperation with the Turin Industrial Union, organized an event titled “Doing Business in Azerbaijan” in Turin, Italy. More than 40 companies representing various sectors participated in the event.
Discussions focused on the investment climate in Azerbaijan and cooperation opportunities for Italian businesses, emphasizing the importance of direct business contacts and mutually beneficial partnerships.